sprawy rodzinne - rozwód wrocław

Adwokat Spadek – Wrocław

Prawo spadkowe to jedna z dziedzin prawa cywilnego. Sprawy spadkowe Wrocław dotyczą w wielu przypadkach niezwykle delikatnych, rodzinnych aspektów, dlatego osoby, które otrzymały spadek, często szukają wsparcia u doświadczonych adwokatów. Biorąc pod uwagę wysoki poziom stresu oraz ogromne emocje towarzyszące wszystkim stronom podczas postępowania spadkowego, zdecydowanie warto zasięgnąć pomocy prawnika posiadającego aktualną wiedzę w zakresie prawa spadkowego.

Kancelaria Adwokacka Maria Klimowicz we Wrocławiu oferuje wsparcie wszystkim osobom poszukującym kompleksowej pomocy prawnej.

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

Moja Kancelaria Adwokacka we Wrocławiu dba o interesy nie tylko spadkobierców, ale również spadkodawców. Oferuję pomoc w zakresie wyboru odpowiedniego sposobu rozporządzania majątkiem po śmierci.

Dobry adwokat od spraw spadkowych Wrocław potrafi określić sposoby przechodzenia nie tylko majątku, ale również zobowiązań spadkodawcy na rzecz testamentowych oraz ustawowych spadkobierców.

Dobry adwokat od spraw spadkowych Wrocław – w czym możemy Ci pomóc?

Jeśli zamierzasz uregulować kwestie dziedziczenia praw oraz obowiązków majątkowych po śmierci, warto, abyś zasięgnął pomocy prawnika prawa spadkowego. Wrocław to miasto, w którym znajduje się siedziba mojej Kancelarii Adwokackiej, ale oferuję pomoc prawną na terenie całej Polski. W jakich czynnościach z zakresu prawa spadkowego wspieram moich klientów?

Stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy i testamentu

Tematem postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia spadku jest ustalenie, kto i w jakim zakresie odziedziczy majątek po zmarłej osobie. Warto podkreślić, że do samego procesu dziedziczenia nie trzeba uzyskiwać postanowienia w sprawie potwierdzenia nabycia spadku. Dziedziczenie zachodzi automatycznie z mocy prawa w momencie śmierci spadkodawcy. 

Niemniej jednak z praktycznych względów istotne jest, aby spadkobierca był w stanie dostarczyć odpowiednie dokumenty potwierdzające jego prawo do odziedziczonego majątku. W tym celu służy notarialne poświadczenie dziedziczenia lub sądowe stwierdzenie nabycia spadku.

Odrzucenie spadku

Spadkobierca ma pełne prawo do odrzucenia spadku. Najczęściej decydują się na takie działanie osoby, które odziedziczyłyby długi po zmarłym. Jako doświadczona adwokat w zakresie prawa spadkowego doradzam moim klientom, w jakich dokładnie sytuacjach warto odrzucić spadek. Zajmuję się oceną wysokości długów spadkowych, a także konsekwencji ich przyjęcia lub odrzucenia.

Podział majątku spadkowego

Podział majątku spadkowego to proces rozdzielania dóbr i wartości pozostawionych po zmarłej osobie między jej spadkobierców. Kiedy ktoś umiera, pozostawia po sobie pewne mienie, które obejmuje np. pieniądze, nieruchomości, samochody, biżuterię itp. W przypadku jakichkolwiek konfliktów pomiędzy spadkobiercami warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika spadkowego, który będzie reprezentować interesy swojego klienta przed sądem.

Dział spadku i odpowiedzialność za długi spadkobiercy

Dział spadku w Polsce to proces formalny, który ma na celu rozstrzygnięcie, kto i w jakim zakresie odziedziczy majątek po zmarłej osobie. Cała procedura składa się z kilku kroków i każdy z nich jest równie istotny.

Jako doświadczony prawnik prawa spadkowego we Wrocławiu doskonale wiem, jakie czynności należy podjąć w celu dokonania skutecznego działu spadku. Co więcej, zawsze przedstawiam moim klientom, jaką odpowiedzialność wezmą na swoje barki, jeśli zdecydują się na dziedziczenie długów spadkodawcy – wszystko bowiem zależy od wysokości dziedziczonego zadłużenia.

Zachowek i sprawy o jego zapłatę

Zachowek stanowi instytucję mającą na celu ochronę interesów najbliższych krewnych osoby, która zmarła, w kontekście jej swobodnego dysponowania własnym majątkiem. Zgodnie z postanowieniami art. 991 § 1 Kodeksu cywilnego, uprawnienie do zachowku przysługuje:

 • dzieciom,
 • współmałżonkowi spadkodawcy,
 • jeżeli nie ma dzieci to rodzicom.

Prawo do zachowku może zostać utracone w wyniku działań takich jak wydziedziczenie lub odrzucenie spadku.

testament - prawo spadkowe Wrocław

Prawo spadkowe Wrocław – wsparcie, wiedza i doświadczenie adwokat Marii Klimowicz

Kwestie spadkowe to jedne z najczęściej prowadzonych przeze mnie spraw. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące dziedziczonego spadku, służę również spotkaniem, podczas którego rozwieje wątpliwości oraz wytłumaczę zawiłe, prawnicze sformułowania w prosty i zrozumiały sposób.

 

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej adwokata z Wrocławia w sprawie z zakresu prawa spadkowego?

Ze wsparcia doświadczonego adwokata od spraw spadkowych należy skorzystać w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do zasadności spadku lub chęci zrezygnowania z dziedziczonych długów, czy obowiązków finansowych spadkodawcy. 

Zawsze przedstawiam moim klientom wszystkie korzyści oraz obowiązki wynikające ze spadku, który rozważają przyjąć.

Profesjonalne i indywidualne podejście do każdej sprawy spadkowej – Kancelaria Adwokacka Maria Klimowicz

Serdecznie zapraszam do współpracy w zakresie prawa spadkowego we Wrocławiu! Oferuję pomoc prawną nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale również w pozostałych częściach Polski. 

Prawnik prawo spadkowe Wrocław – zaufaj wieloletniemu doświadczeniu i skorzystaj z profesjonalnej usługi prawnej. Skontaktuj się też z nami, jeśli potrzebujesz wsparcia z zakresu prawa cywilnego we Wrocławiu i okolicach.

Czy potrzebuję adwokata do spraw spadkowych?

Prawo spadkowe jest zawiłą dziedziną, która wymaga znajomości wielu przepisów i procedur.

Jeśli chcesz:

 • Uregulować swoją sytuację spadkową
 • Skorzystać ze swoich praw jako spadkobierca

Warto zasięgnąć pomocy adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym.

Adwokat do spraw spadkowych pomoże Ci w:

 • Sporządzeniu lub zaskarżeniu testamentu
 • Stwierdzeniu nabycia spadku
 • Odrzuceniu lub przyjęciu spadku
 • Podziale majątku spadkowego
 • Dochodzeniu zachowku
 • Reprezentacji przed sądem i innymi instytucjami

Jak znaleźć dobrego adwokata do spraw spadkowych we Wrocławiu?

Ważne jest, aby wybrać adwokata, który ma doświadczenie i specjalizację w prawie spadkowym, a także cieszy się zaufaniem i dobrą reputacją. 

Skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Marii Klimowicz, która oferuje profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w sprawach spadkowych we Wrocławiu i na terenie całej Polski.